Site Overlay

Nová verze WordPress 5.3.2

A máme tu novou verzi WordPress, konkrétně verzi 5.3. Ta rozšiřuje a upravuje nový editor, představený ve WordPressu 5.0, novými bloky, intuitivnější interakcí a vylepšenou přístupností.

Nové funkce v editoru zvyšují svobodu vzhledu, poskytují další možnosti rozvržení a varianty stylu umožňující designérům úplnou kontrolu nad vzhledem webu. Tato verze také představuje šablonu Twenty Twenty, která uživateli nabízí větší flexibilitu designu a integraci s blokovým editorem. To umožňuje vytváření ještě krásnějších webů a pokročilejších rozvržení.

WordPress 5.3 má za cíl plně podporovat PHP 7.4. Tato verze obsahuje spoustu změn pro odebrání nepoužívaných funkcí a zajištění kompatibility. WordPress nadále vybízí všechny uživatele k používání nejnovějších a nejlepších verzí PHP.

Poměrně rozsáhlá opravná a bezpečnostní verze 5.3.1 byla vydána 12. prosince 2019. Opravuje několik bezpečnostních problémů a 46 dalších chyb.

Prozatím poslední opravná a bezpečnostní verze 5.3.2 byla vydána 18. prosince 2019. Ta opravuje 5 poměrně zásadních bezpečnostních chyb. Pokud používáte WordPress, je opravdu důležité udržovat svou instalaci aktuální. K tomu nejlépe slouží automatické aktualizační nástroje, jako je systém